W Łodzi Na Placu Wolności


Podczas gdy większość miast obcina swoje budżety sylwestrowe, Łódź postanowiła przeznaczyć na zabawę sylwestrową 3 mln złotych. Do tej pory w Łodzi raczej nie organizowano imprez sylwestrowych na miarę Wrocławia, Warszawy czy Krakowa. Przypomnijmy, w zeszłym roku Urząd Miasta Łodzi zorganizował zabawę  w łódzkiej Manufakturze  za 500 tysięcy złotych, a więc za kilkakrotnie mniej niż przeznaczały na ten cel wymienione miasta.W tym roku zabawa sylwestrowa w Łodzi ma się odbyć na Placu Wolności. Transmisję ma przeprowadzić TVP2.

Jak czytamy w Dzienniku Łódzkim, mimo że miasto przeznaczyło na zabawę na Pl.Wolności aż 3 mln złotych, nie starczy to raczej na zaproszenie wielkich gwiazd. „…Ale wystarczy, by sprowadzić Sandrę, Ice of Base, może Roxette? – wyliczała radnym Zakrzewska. – Gdybyśmy chcieli, żeby łodzian bawił Ricky Martin, trzeba by trochę dołożyć.”

Z artykułu w Dzienniku dowiadujem się także, że w tym roku miasto, które organizowało największe w Polsce miejskie imprezy sylwestrowo-noworoczne, czyli Wrocław, w tym rok z powodu kryzysu raczej takiej zabawy niezorganizuje „Bo nie jest to najlepszy czas na wydawanie sporych kwot na taki cel – wyjaśnił nam Paweł Czuma, szef biura prasowego wrocławskiego urzędu miasta” . Nasz serwis trzyma rękę na pulsie i postara się sprawdzić te doniesienia. Mamy nadzieję, że już niedługo poinformujemy co się dzieje z imprezą sylwestrową we Wrocławiu.

Wygląda na to, że Łódź postanowiła wykorzystać kryzys do promocji miasta i dzięki mniejszej konkurencji i wycofaniu się Wrocławia z organizacji Sylwestra postanowiła „przejąć” telewizyjną dwójkę. Być może ten odważny i co by nie mówić niesztampowy ruch przyniesie miastu korzyści.

A kto wystąpi w Łodzi na Sylwestra? Jeszcze nie wiadomo, wszystko jest na etapie przygotowań. Jak pisaliśmy wcześniej, za Łódzkim Dziennikiem, nie wystąpi raczej żadna światowa gwiazda wielkiego formatu. Z polskich artystów rozważani są: Kayah, Krzysztof Krawczyk i Budka Suflera. Imprezę poprowadzić ma Grażyna Torbicka i Krzysztof Kurzajewski.

Tagi: ,


 

Ostatnio dodane oferty


Sylwester Z Grzegorzem Halamą We Wrocławiu
Wrocław Stadion Wrocław Sala VIP

Sylwester 2018/19 W Złotym Psie We Wrocławiu
Wrocław Restauracja & Browar Złoty Pies

5 Dniowy Pobyt Z Imprezą Sylwestrową
Trzcianka Pensjonat January

ENERGETYCZNY BAL SYLWESTROWY Z RADIEM WAWA
Wrocław Hotel Restauracja GEM

Sylwester Gdynia Oksywie- Restauracja Cassino
Gdynia Oksywie Restauracja Cassino

BAL SYLWESTROWY 2018 W Legnicy
Legnica Klub Nauczyciela

Sylwester W Górach - Pobyt + Bal W Sudetach!
Stronie Śląskie Willa Diana

Pobyt Oraz Bal Sylwestrowy 2018/19 Głuchołazy
Głuchołazy Club Imperium Głuchołazy

MAZURY. Dom Nad Jeziorem Dla Grupy 14-20 Osób
Dziaduszyn Willa nad jeziorem k. Wegorzewa

Sylwester 2018/2019 Nad Jeziorem Dymno
Dymin Ośrodek Wczasowy BOBO

Jedna odpowiedź do “W Łodzi Na Placu Wolności”

  1. FAN pisze:

    Gwiazdy fajne brakuje jeszcze zespołu BOYS największej gwaiazdy sylwestra w Warszawie w 2009 roku