Święta w Październiku


Zostawmy na chwilę temat sylwestrowy gdyż do końca roku pozostało jeszcze sporo czasu (jak pokazuje nasz zagar, ponad 80 dni) i popatrzmy jakie ważniejsze święta i wydarzenia kalendarzowe niesie nam ze sobą miesiąc październik.  Przypominamy, że większość świąt można śledzić w naszym kalendarzu świąt, my skupmy się jednak nad tymi najważniejszymi …

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października

Już 14 pażdziernika obchodzimy Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty – nauczycieli i wykładowców w szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach, szkołach zawodowych, wyższych itp. Święto to obchodzimy w rocznicę powołania pierwszego ministerstwa oświaty, czyli Komisji Edukacji Narodowej. Powołano je uchwałą Sejmu dnia 14 pażdziernika 1773 roku, a inicjatorem tej uchwały był Hugo Kołłątaj.

Dzień Jana Pawła II / Dzień Papieski – 16 października

Dwa dni później, 16 października, obchodzić będziemy stosunkowo młode święto – Dzień Papieski – w tym roku hasło przewodnie tego święta brzmi: „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. Dzień Papieski obchodzimy w rocznicę wyboru Arcybiskupa Krakowskiego Karola Wojtyły na głowę kościoła katolickiego (16 października 1978 roku)

Zmiana Czasu z Letniego Na Zimowy – ostatnia niedziela października (3o października 2011)

W ostatnią niedzielę miesiąca , która w tym roku wypada 30 października  czeka nas, jak co roku, zmiana czasu na zimowy. Wskazówki zegarków będziemy przestawiać z godziny 3:00 rano na godzinę 2:00 rano, przybędzie nam więc jedna godzina i w związku z tym będziemy spać dłużej.

Halloween – 31 października

A w ostatni dzień miesiąca – 31 października, obchodzimy święto, które przybyło do nas nie tak dawno z krajów anglosaskich ale już dość dobrze się u nas zadomowiło. Mowa oczywiście o święcie duchów, zjaw, upiorów, strzyg i czego tam jeszcze … mowa oczywiście o Halloween

Tagi:


 

Ostatnio dodane oferty


Sylwester W Pałacu Hanza W Stylu Glamour
Warlubie Hanza Pałac Wellness & SPA****

Sylwester 2019 W Hotelu Spa Na Mazurach
Dadaj Hotel Star Dadaj Resort & Spa

Sylwester 2019 Novotel Warszawa Centrum
Warszawa Novotel Warszawa Centrum

Sylwester W Apartamencie Mielno-Holiday*401.
Mielno-Unieście Apartament Mielno-Holiday*401.

Sylwester 2019 Nad Jeziorem Żywieckim
Zarzecze Ośrodek wypoczynkowy Igor

321 Start HOLLYWOOD PARTY
Wrocław TIMES EVENT CENTER

Niezapomniany Weekend Sylwestrowy W Impresji
Krasiczyn Impresja Krasiczyn

Apartament Słoneczny*19 Lemon Resort SPA
Gródek Nad Dunajcem Lemon Resort SPA.

Sylwester Góralski Z Kuligiem I Biesiadą
Biały Dunajec Dom Wczasowy Dunajec

Komentarze są wyłączone.