Długie Weekendy 2016


W poprzednim wpisie publikowaliśmy kalendarz na rok 2016 z zaznaczonymi świętami państwowym będącymi dniami wolnymi od pracy. W tym wpisie przyjrzyjmy się jak owe święta (dni wolne) generują nam długie weekendy w 2016 roku.

Nowy Rok 2016 wypada w piątek

Nowy Rok 2016 wypada w piątek

WEEKEND STYCZNIOWY

Początek roku 2016 zaczyna się wyśmienicie. Nowy Rok (1 stycznia) wypada w piątek, toteż bez brania dodatkowych dni wolnych dostajemy trzydniowy noworoczny weekend – będziemy więc mieli trochę czasu na odpoczynek po szaleństwach sylwestrowej nocy. Ci którym trzy dni to za mało mogą pomyśleć nad przedłużeniem sobie wolnego do Trzech Króli (6 stycznia). W tym celu trzeba by wziąć wolny poniedziałek i wtorek (4 i 5 stycznia) – dostajemy 6 dni wolnego. A jeśli ktoś chce mieć jeszcze dłuższy „weekend”, to po wzięciu wolnego czwartku i piątku (7 i 8 stycznia), dostanie aż 10 dni wolnego.

1 maja wypada niestety w niedzielę

1 maja wypada niestety w niedzielę

WEEKEND MAJOWY

Niestety długi weekend majowy 2016 nie zapowiada się na tak długi jak to czasem bywa, bowiem 1 maja 2016 wypada w dzień wolny (niedzielę). Aby przedłużyć wolne w maju, musimy wziąć wolny poniedziałek (2 maja), co nam da „tylko” 4 dni wolnego. Piszemy „tylko” ponieważ w przypadku kiedy oba święta majowe wypadają w środku tygodnia (np. poniedziałek i środa, możliwym jest uzyskanie 9 dniowego weekendu majowego biorąc tylko 3 dni wolne.

15 sierpnia 2016 wypada w poniedziałek

15 sierpnia 2016 wypada w poniedziałek

WEEKEND SIERPNIOWY

15 sierpnia, czyli Rocznica Cudu nad Wisłą, Dzień Wojska Polskiego i Święto Wzniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wypada w 2016 roku w poniedziałek. Niejako więc „z automatu”, bez potrzeby brania dodatkowych dni wolnych, dostajemy trzydniowy weekend sierpniowy

Weekendy w listopadzie 2016

Weekendy w listopadzie 2016

WEEKENDY LISTOPADOWE

Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada w 2016 roku we wtorek. Kto chce przedłużyć sobie ten weekend musi wziąć wolny poniedziałek. W zamian za 1 dzień wolny dostanie weekend czterodniowy. Święto Niepodległości (11 listopada) wypada w piątek, a więc, podobnie jak w przypadku 15 sierpnia, bez brania wolnego uzyskujemy trzydniowy przedłużony weekend listopadowy

Boże Narodzenie 2016 (niedziela i poniedziałek)

Boże Narodzenie 2016 (niedziela i poniedziałek)

WEEKEND GRUDNIOWY

O ile rok 2016 weekendowo rozpoczął się fajnie (Nowy Rok w piątek), o tyle ostatni, grudniowy weekend nie wypada najlepiej, bowiem Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia wypada w niedzielę. Dostajemy co prawda weekend trzydniowy (sobota, niedziela, poniedziałek) ale lepiej by było aby święta wypadały w tygodniu. Z drugiej strony nie ma co narzekać. Mogłoby być gorzej i oba dni świąteczne mogły by wypaść w wolną sobotę i niedzielę.

PS. W naszych rozważaniach weekendowych świadomie pominęliśmy święta, które wypadają zawsze w tym samy dniu tygodnia, czyli Wielkanoc, która w 2016 roku wypada 27 i 28 marca (zawsze niedziela i poniedziałek), Zielone Świątki (15 maja, zawsze niedziela) i Boże Ciało (26 maja, zawsze czwartek).

Miłych Długich Weekendów 2016!

Zobacz także:

Kalendarz 2016 do druku

Tagi: ,


 

Ostatnio dodane oferty


Sylwester Z Grzegorzem Halamą We Wrocławiu
Wrocław Stadion Wrocław Sala VIP

Sylwester 2018/19 W Złotym Psie We Wrocławiu
Wrocław Restauracja & Browar Złoty Pies

5 Dniowy Pobyt Z Imprezą Sylwestrową
Trzcianka Pensjonat January

ENERGETYCZNY BAL SYLWESTROWY Z RADIEM WAWA
Wrocław Hotel Restauracja GEM

Sylwester Gdynia Oksywie- Restauracja Cassino
Gdynia Oksywie Restauracja Cassino

BAL SYLWESTROWY 2018 W Legnicy
Legnica Klub Nauczyciela

Sylwester W Górach - Pobyt + Bal W Sudetach!
Stronie Śląskie Willa Diana

Pobyt Oraz Bal Sylwestrowy 2018/19 Głuchołazy
Głuchołazy Club Imperium Głuchołazy

MAZURY. Dom Nad Jeziorem Dla Grupy 14-20 Osób
Dziaduszyn Willa nad jeziorem k. Wegorzewa

Sylwester 2018/2019 Nad Jeziorem Dymno
Dymin Ośrodek Wczasowy BOBO

Komentarze są wyłączone.