Długie Weekendy 2017


W poniższym wpisie przyjrzymy się jak będą wyglądać długie weekendy w 2017 roku. Na wstępie możemy zdradzić rąbek tajemnicy i powiedzieć z zadowoleniem – „Jest dobrze, weekendy wypadają fajnie!”

Styczeń 2017Styczeń 2017 – Nowy Rok (Niedziela) i Święto Trzech Króli (Piątek)

Początek roku zaczyna się niestety nie najlepiej. Nowy Rok wypada w niedzielę więc nie będziemy mieli więcej czasu na odpoczynek po sylwestrowych szaleństwach, ale potem jest już tylko lepiej.  Trzech Króli w 2017 roku wypada w piątek, a więc z automatu mamy długi, trzydniowy weekend. Poniedziałek, wtorek, środę i czwartek musimy popracować, ale później dostaniemy za to nagrodę 🙂

 

Maj 2017Maj 2017 – Święto Pracy (Poniedziałek) i Święto Konstytucji (Środa)

Długi weekend majowy wypada chyba najlepiej jak to możliwe. Ci którzy nie chcą brać dni wolnych mają trzydniowy weekend dzięki temu, że 1 maja wypada w poniedziałek (mamy weekend rozpoczynający się w kwietniu – sobota, niedziela). Idealnym rozwiązaniem jednak jest wzięcie wolnego wtorku (2 maja) i dzięki temu, że Święto Konstytucji 3 maja wypada w środę zyskujemy aż pięć dni odpoczynku.  Bardziej wymagający mogą wziąć jeszcze wolne w czwartek i piątek i pojechać na dłuższą wyprawę – 9 dni, które zyskujemy w zamian za wzięcie 3 dni wolnego, to już naprawdę jest coś.

 

Sierpień 2017Sierpień 2017 – Rocznica Cudu nad Wisłą (Wtorek)

15 sierpnia w 2017 roku wypada we wtorek, a więc aby zyskać czterodniowy długi weekend należy wziąć wolny poniedziałek.

 

Listopad 2017Listopad 2017 – Wszystkich Świętych (Środa) i Dzień Niepodległości (Sobota)

W listopadzie już nie jest tak różowo. Co prawda Dzień Wszystkich Świętych wypada w środę, czyli nie w weekend, ale trzeba wziąć dwa dni wolnego (poniedziałek i wtorek lub czwartek i piątek) aby przedłużyć sobie weekend do pięciodniowego. Na domiar złego Święto Niepodległości wypada w sobotę, a więc nici z dłuższego weekendu.

 

screenhunter_05-oct-05-18-44Grudzień 2017 – Boże Narodzenie (poniedziałek i wtorek)

I w grudniu znów mamy fajnie. Święta Bożego Narodzenia wypadają w poniedziałek i wtorek, tak więc dostajemy przedłużony czterodniowy świąteczny weekend. Zwróćmy także uwagę, że Wigilia wypada w niedzielę więc spokojnie, bez pędzenia z pracy, będzie można przygotować wieczerzę wigilijną. Rok 2017 skończy się także pozytywnie trzema dniami wolnymi więc można skorzystać z okazji i wziąć wolne trzy dni w środę, czwartek i piątek i zyskać dziesięciodniowy (sic!) weekend świąteczno-noworoczny.

Życzymy miłych i udanych długich weekendów w 2017 roku. Bawcie się dobrze i odpoczywajcie!

PS. w niniejszym zestawieniu świadomie pominęliśmy święta, które wypadają co roku w te same dni tygodnia, tj. Wielkanoc (niedziela i poniedziałek), Zielone Świątki (niedziela) i Boże Ciało (czwartek) w 2017 roku wypadają one następująco: Wielkanoc – 16 i 17 kwietnia, Zielone Świątki – 4 czerwca, Boże Ciało – 15 czerwca. Wszystko to można sprawdzić w kalendarzu online na 2017 rok

Tagi: ,


 

Ostatnio dodane oferty


Sylwester 2017 Na Placu Wolności W Poznaniu
Poznań Miejski Sylwester w Poznaniu

Wrocław - Sylwester Na Rynku - Kolory Radości
Wrocław Sylwester Miejski we Wrocławiu

Kraków 2017 Miejski Sylwester - 4 Lokalizacje
Kraków Sylwester Miejski w Krakowie

Bal Sylwestrowy 2017 Okolice Warszawy Zagórze
Zagórze Koło Warszawy Hotel Willa Zagórze koło Warszaw

Sylwester W Klubie The Legends - Kraków
Kraków The Legends Music Club

Taneczny Sylwester W Górach - 2017/2018
Głuchołazy Villa Daglesia

Sylwester W Górach 2017 - Stronie Śląskie
Stronie Śląskie Willa Diana

ENERGETYCZNY BAL SYLWESTROWY Z RADIEM WAWA
Wrocław SALA WIELOFUNKCYJNA w HOTELU GEM

Komentarze są wyłączone.