SYLWESTER 2018/19 Dodaj Ofertę/Login Kontakt Nowe: Zegar 2019 Katalog Mapy Sylwestrowe Domek Na Sylwestra O której Nowy Rok Filmy Kamery Ciekawostki Kalendarz 2018 Kalendarz 2017 Kalendarz Świąt
Gadżety
Tapety Zegary/Liczniki
Reklama w serwisie
Artykuły
Tanie Loty 2018 Długie Weekendy 2018 Kalendarz rok 2018 MMXVI Inne Kalendarze Żydowski Nowy Rok Przebrania na Bal Sylwester dla grupy
Inne
GADŻETY SYLWESTROWE POMYSŁY NA PRZEBRANIA Prezenty pod Choinkę Kupony Zniżkowe Nowy Rok Księżyc Dziś Pełnia Księżyca Kalendarz Online Imieniny
Sylwester 2018 w okolicy Brzesko, Pałac Goetz

Bal Sylwestrowy Z Klasą W Pałacu Goetz

W przywróconym do świetności najpiękniejszym Pałacu Małopolski, w ekskluzywnym stylu i formie, w gronie twarzy z okładek - niezapomniany Bal Sylwestrowy!

Miejsce:
Pałac Goetz
Brzesko Ul. Barona Jana Goetza 6
Polska Małopolskie
www: www.palacgoetz.pl

Kontakt:
Telefon: 533 167 792
mail: bstanczewska{AT}palacgoetz.pl

Dodatkowe Atrakcje:
sylwester w pałacu, sylwester z klasą, bogate menu, muzyka na żywo

CenaOsóbOd:Do:Komentarz
850,00131 grudnia1 stycznia


Pałac Goetz w Brzesku (woj. małopolskie) zaprasza na ekskluzywny Bal Sylwestrowy

Arcyksiążęta, prezydenci, premierzy… lista osób, które gościły w Pałacu Goetzów za życia jego fundatorów jest imponująca. W tej luksusowej rezydencji, zaprojektowanej i stylowo urządzonej przez wiedeńskich mistrzów skupiało się życie kulturalne i towarzyskie.

Fundator wybudowanego w 1898 roku Pałacu i właściciel Okocimskiego Browaru – Jan Albin Goetz Okocimski to postać nietuzinkowa: filantrop, humanista, polityk, wierny swoim przekonaniom i podążający za swoimi pasjami. Tytuł Barona nadał mu sam cesarz Franciszek Józef. Niemiecki tytuł nie przeszkadzał mu czuć się Polakiem, a w jego herbie znalazł się polski orzeł i snopek zboża.

Z dokładnością i rozmachem podchodził do każdego biznesu – stworzył potężne i nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 700 pracowników. Pośród 243 browarów istniejących w Polsce w roku 1922, browar Okocimski był największym. Nie darmo więc Jana Goetza nazywano Królem Piwa. Kiedy w 1901 r. do browaru wtargnęli socjaliści z żądaniem pieniędzy jeden z pracowników zasłonił go własnym ciałem przed zamachem – ten heroiczny akt świadczy o tym jak ceniony przez prostych ludzi był ten możny magnat.
W swojej politycznej działalności Jan Goetz był członkiem Stronnictwa Stańczyków, stanął na czele Koła Polskiego w Parlamencie Wiedeńskim dobrze nim kierując.

Świat stworzony przez Goetzów był rodzajem cudu pośrodku galicyjskiej biedy. Goetzowie skupiali wokół własnej firmy przedstawicieli różnych środowisk, edukując ich w działalności przemysłowej. Ten kapitał wiedzy docenić można było w niepodległej Polsce, która potrzebowała kadr do zarządzania odradzającym się przemysłem. Prezydent II RP Ignacy Mościcki oddał honory rodzinie Goetzów przyjmując ich zaproszenie do Pałacu.
W swoim bogatym filantropijnym dorobku Rodzina Goetzów mogła pochwalić się finansowym wsparciem wielu lokalnych instytucji użytku publicznego i dziedzictwa narodowego. Uczestniczyli bowiem w wykupie Wawelu od Austriaków, budowie Teatru Słowackiego i pomnika Adama Mickiewicza na krakowskim rynku oraz tworzeniu Targów Poznańskich.
W czasach świetności w Pałacu organizowane były wystawne bale z okazji rodzinnych i narodowych wydarzeń. Wraz z wybuchem II wojny światowej, Goetzowie odcinając się od niemieckich korzeni musieli opuścić Pałac, by nigdy do niego już nie wrócić.

W czasie wojny bogaty w dzieła sztuki Pałac został splądrowany, a jego bogactwa skradzione i wywiezione. Na podstawie dekretu PKWN o reformie rolnej z 6 września 1944 roku, dobra Goetzów przejęło państwo. Upaństwowiony Pałac, został oddany na budynek szkoły a po przeniesieniu szkoły w 2002 roku stał pusty, zapomniany i niszczejący.
Kosztowne i skomplikowane remonty, dbałość o przywrócenie detali, które zachwycały w czasach świetności oraz wymagania wobec zabytku, niejednokrotnie determinowały zmiany w harmonogramie prac remontowych. Jednak krok po kroku Pałac Goetzów wracał do swojej świetności.

I tak oto, po długim okresie oczekiwania, odnowiony i odremontowany z niezwykłą starannością Pałac Goetz po raz pierwszy w tym roku otwiera swoje progi na powitanie Nowego Roku. W pięknych wnętrzach, którym uroku dodają stylowe dekoracje, w kompilacji różnych stylów muzyki oraz przy menu nawiązującym do tradycji, goście powitają Nowy Rok w wielkim stylu. Zaproponowana przez Organizatorów konwencja balu to prawdziwa uczta kulinarna i muzyczna i niezapomniane wrażenia estetyczne.

Jakże nadzwyczajnie będzie poczuć atmosferę uroczystego balu z przełomu XIX i XX wieku, zakosztować wspaniałych dań i powitać Nowy Rok w arcyksiążęcym nastroju…

Więcej na www.palacgoetz.pl


Uwaga. Serwis Ofert Sylwestrowych sylwester.friko.net jest tylko i wyłącznie platformą ogłoszeniową i nie odpowiada za treść i prawdziwość umieszczonych w nim ofert. W celu weryfikacji oferty prosimy kontaktować się z organizatorem imprezy.

Ostatnio dodane oferty


Sylwester Z Grzegorzem Halamą We Wrocławiu
Wrocław Stadion Wrocław Sala VIP

Sylwester 2018/19 W Złotym Psie We Wrocławiu
Wrocław Restauracja & Browar Złoty Pies

5 Dniowy Pobyt Z Imprezą Sylwestrową
Trzcianka Pensjonat January

ENERGETYCZNY BAL SYLWESTROWY Z RADIEM WAWA
Wrocław Hotel Restauracja GEM

Sylwester Gdynia Oksywie- Restauracja Cassino
Gdynia Oksywie Restauracja Cassino

BAL SYLWESTROWY 2018 W Legnicy
Legnica Klub Nauczyciela

Sylwester W Górach - Pobyt + Bal W Sudetach!
Stronie Śląskie Willa Diana

Pobyt Oraz Bal Sylwestrowy 2018/19 Głuchołazy
Głuchołazy Club Imperium Głuchołazy

MAZURY. Dom Nad Jeziorem Dla Grupy 14-20 Osób
Dziaduszyn Willa nad jeziorem k. Wegorzewa

Sylwester 2018/2019 Nad Jeziorem Dymno
Dymin Ośrodek Wczasowy BOBO
Masz konto na Facebook'u? Daj się powiadomić o imprezach sylwestrowych.